MB-SLIDE, MB-SLIDE ST

System MB-SLIDE i MB-SLIDE ST powstał z przeznaczeniem do wykonania drzwi przesuwanych z izolacją termiczna, które bezproblemowo można wbudować w fasady aluminiowe, ogrody zimowe, ściany murowane i zabudowy witrynowe. Drzwi przesuwane wizualnie powiększają przestrzeń dzięki łączeniu jej z balkonem, tarasem czy ogrodem.

Maksymalne gabaryty skrzydeł w systemach MB-SLIDE i MB-SLIDE ST wynoszą odpowiednio: wysokość 2600 m, szerokość 1800 m. Ciężar skrzydła może wynosić maksymalnie 160 kg. Profile skrzydeł mają budowę trzykomorową. Możliwe są trzy warianty zabudowy od 2 do 6 modułów. Bardzo dobre parametry techniczne zapewnione są przez zastosowanie przekładek termicznych, uszczelek ślizgowych w postaci szczotek (wykonane są z elastomeru termopalstycznego TPE) i uszczelek z EPDM przymykowych i przyszybowych.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 37 mm dla skrzydeł i 50 mm dla ościeżnic przy szynach dwutorowych, a także 97 mm dla szyn trzytorowych. Możliwe jest łączenie z innymi elementami systemów ALUPROF (MB-59S, MB-59S Casement, MB-59S Pivot i MB-59SE).

MB-SLIDE różni się od MB-SLIDE ST budową kształtowników skrzydeł i technologią produkcji szklenia. Profile skrzydeł w MB-SLIDE cięte są pod kątem 45 stopni i mają budowę trzykomorową. Zaś profile MB-SLIDE ST łączone są za pomocą skręcania profili poziomych z pionowymi, a skrzydła mają budowę jednokomorową.