Ogrody zimowe CMC 50


Ogród zimowy Schüco CMC 50 to nowy standard swobody architektonicznej

Ogrody zimowe Schüco CMC 50 bazują na fasadach Schüco SMC 50. Zlikwidowanie pewnych elementów i prefabrykacja krokwi pozwoliły obniżyć całkowite koszty i skrócić czas potrzebny na wykonanie. System ten posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, które są gwarancją maksymalnej oszczędności energii.

Ogród zimowy to powiększona powierzchnia mieszkalna i dodatkowe otwarcie na światło dzienne, gdyż powłoka szklana działa jak zasobnik ciepła ograniczając tym samym zapotrzebowanie na ciepło z instalacji grzewczych. Temperatura pomiędzy budynkiem, a powietrzem zewnętrznym z ogrodem zimowym jest zdecydowanie mniejsza niż w przypadku domu bez ogrodu zimowego. Jest on połączeniem domu z otoczeniem nazywanym strefą buforową.

Istnieje wiele różnych rozwiązań dla ogrodu zimowego: ogród z dachem jednospadowym (przy ścianie budynku), dach jednospadowy wokół naroża budynku, dach mansardowy, dach jednospadowy nachodzący na połać dachu budynku głównego, dach jednospadowy zintegrowany z balkonem, dach jednospadowy z jednostronnym narożem, dach jednospadowy z obustronnym narożem, dach jednospadowy w kształcie wielokąta wokół naroża budynku.

  • Ogród zimowy zmniejsza zapotrzebowanie na energię grzewczą
  • System modularny
  • Prosty montaż
  • Uszczelki zintegrowane z profilami