MB-86 i MB-104

Drzwi panelowe bazują na systemach MB-86 i MB-104 PASSIVE, które są wysoko zaawansowanymi systemami drzwiowymi. Są odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów ze względu na nowoczesne wzornictwo, rozwiązania technologiczne i funkcjonalność. Ich wygląd jest ozdobą i wizytówką domu.

Profil skrzydła może być łączony ze specjalnymi wypełnieniami zlicowanymi z powierzchnią ościeżnicy. Istnieje możliwość klejenia mocowań do profili nośnych (jedno lub dwustronnie), a także zastosowania ukrytych zawiasów.

Panele wypełniające możemy dostosować do własnych potrzeb wśród różnych wzorów i kolorów (w tym farby teflonowe Finea minimalizujących przywieranie brudu). Istnieje możliwość wykonania frezów o różnym kształcie, a także ozdobnych aplikacji, wstawienia szkła zespolonego w wielu różnych wariantach i kombinacjach. Takie drzwi mogą wspaniale prezentować się zarówno w nowoczesnych domach, jak również w klasycznie wyglądających budynkach. Stanowią one piękne wejście, które doda uroku każdej elewacji wejściowej.

Drzwi odporne są na czynniki atmosferyczne. Często pokrywane są dodatkowymi warstwami lakierów zawierającymi żywice epoksydowe, które zapewniają doskonały wygląd przez długie lata. Poza eleganckim wyglądem drzwi te posiadają niesamowitą izolacyjność termiczną i akustyczną, a także wysoką szczelność na wodę i powietrze.

Konstrukcja oparta na systemach MB-86 i MB-104 PASSIVE stanowi lekkie i wytrzymałe profile aluminiowe dostępne w wariantach SI, SI+, ST i AREO z trzema kombinacjami uszczelnienia dolnego.

Informacje Techniczne

Głębokość ramy/skrzydła 77 mm (MB-86) oraz 95 mm (MB-104 Passive)
Grubość panelu wypełniającego 22 – 95 mm
Maksymalne wymiary skrzydła L do 1400 mm, H do 2600 mm
Przepuszczalność powietrza Klasa 3
Wodoszczelność od Klasy 7A (300 Pa)
Odporność na obciążenie wiatrem od Klasy C4/B5
Izolacyjność termiczna UD od 0,63 W/m2K (dla MB-86 Aero przy panelu 77 mm) oraz UD od 0,44 W/m2K (dla MB-104 Passive Aero przy panelu 95 mm)