Drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe z przegrodą termiczną firmy ALUPROF są nowoczesną konstrukcją powstałą na życzenie inwestorów i architektów. Drzwi harmonijkowe mogą być wykonane w systemach MB-59S, MB-60, MB-70, a także MB-59S Casement, który pozwala wykonać drzwi otwierane na zewnątrz.

W drzwiach harmonijkowych można zastosować różne głębokości konstrukcyjne kształtowników, które zależą od systemu (od 50 mm dla ościeżnicy, od 59 mm dla skrzydła). Jeśli zdecydujemy się na MB-59S i MB-59S Casement głębokość wynosi 70 mm, a w przypadku MB-70 jest to 79 mm. Współczynnik przenikania ciepła również zależy od wybranego systemu.

Profile łączy się przez minimalną obróbkę z wykorzystaniem dostarczanych łączników aluminiowych i akcesoriów dodatkowych. Połączenie typu „L” cięte jest pod kątem 45 stopni  następnie są zagniatane/kołkowane i klejone do aluminiowych narożników wysuniętych w wewnętrzne komory profili. Dzięki użyciu kleju połączenia są szczelne i sztywne. Połączenia typu „T” wykonuje się poprzez kołkowanie przewiązek z wysuniętymi łącznikami i przy użyciu kleju.

Uszczelki przymykowe, przyszybowe i centralne wykonane są z EPDM – kauczuku syntetycznego. Otwory wentylacyjno-drenażowe (strona zewnętrzna) są zakryte osłonkami.