MB-70

System aluminiowy MB-70 służy do wykonania izolacji termicznej i akustycznej elementów takich jak drzwi, wiatrołapy, konstrukcje przestrzenne.

Głębokość kształtowników drzwi wynosi 70 mm dla skrzydła i 70 mm dla ościeżnicy. Te głębokości pozwalają zyskać efekt zlicowanych powierzchni i smukłe, wytrzymałe konstrukcje.

Współczynnik przenikania ciepła w tym systemie jest bardzo niski dzięki zastosowaniu przekładek termicznych (w kształcie omegi) i uszczelek. Współczynnik Uf dla systemu MB-70 (w zależności od użytych profili i akcesoriów) wynosi od 1,5 do 2,39 W/m2K.

Szczelność zapewniają uszczelki dwukomponentowe z syntetycznego kauczuku EPDM (komórkowego, odpornego na starzenie i litego). Możliwość stosowania zestawów szybowych o grubości od 12 mm do 48 mm w skrzydłach drzwi. Szeroki zakres grubości wypełnień pozwala na stosowanie niestandardowych szyb.

Aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, stworzona została paleta kolorów RAL, aby móc dopasować drzwi do reszty budynku. Kolor nakładany jest metodą lakierowania proszkowego lub anodowania.